BİLGİSAYARI GÜVENLİ MODDA BAŞLATMA

March 31, 2020 Bilgisayar Hataları Comment

Bilgisayarınızda bir sorun oluştu ise ve bu sorunu düzeltemiyorsanız format atmanıza gerek olmayabilir. Bilgisayarınızda ki herhangi bir sorunu çözmek için bilgisayarınızı güvenli modda başlatabilir. Sorunu çözebilirsiniz.Güvenli mod nasıl açılır ?

Güvenli modu açmak oldukça basittir. Öncelikle bilgisayarınız açıksa başlat sekmesinden bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız açılmaya başladığı andan itibaren gelişmiş önyükleme seçenekleri menüsü gelene kadar F8 tuşuna basmanız gerekir. Yukarıdaki resimdede gördüğünüz gibi bir ekran karşımıza gelecektir. Buradan klavyemizdeki yön işaretlerini kullanarak güvenli mod seçeneğine gelin ve enter tuşuna tıklayarak bilgisayarınızın güvenli modda açılmasını sağlayın.

Güvenli Mod Ne İşe Yarar ?

Güvenli mod en saf haliyle anlatmak gerekirse bilgisayar windows işletim sisteminin en temel haliyle açılmasıdır. Buda bize bazı sorunları çözebilmemiz için kolaylık sağlıyor. Bilgisayarınızda ki şifreler güvenli modda sorulmaz, istenmez. Bu nedenli güvenli mod işimize çok yarayacaktır. Güvenli modun görünümü ise bir süre popüler olan hala daha kullanılan işletim sistemi olan Windows XP'ye benzemektedir.


Güvenli modda sistem geri yüklemek için buraya tıklayın